Żyj finansowo, czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym

28.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #finanse   #nowy tomyśl   

W terminie od 2 do 3 lutego w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi odbyły się, jak co roku warsztaty weekendowe „Żyj finansowo, czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, skierowane były dla uczniów klas technikum oraz szkoły zawodowej i branżowej.

 

Jak zwykle udział w warsztatach cieszył się dużym zainteresowaniem i lista chętnych zapełniła się bardzo szybko. Pomimo, iż był to weekend uczniowie podeszli do warsztatów bardzo profesjonalnie. Na zajęciach w sposób praktyczny ćwiczyli, jak należy dobrze lokować swoje przyszłe oszczędności, na co należy zwracać uwagę podpisując umowę kredytową czy ubezpieczeniową, obliczali ile mogą wynosić przyszłe dochody oraz jakie mogą uzyskać oprocentowanie na lokacie w banku lub funduszach inwestycyjnych. Ponadto podczas zajęć młodzież zapoznała się także z konsekwencjami tzw. „chwilówek”, coraz częściej zaciąganych w parabankach. Nie zabrakło również czasu, aby zapoznać się z szeroką gamą ubezpieczeń, oraz na jakie aspekty należy zwrócić uwagę dobierając odpowiednie ubezpieczenie dla siebie. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wyrazili swoje zadowolenie, że mogli wziąć w nich udział i znacznie poszerzyć swoją wiedzę. Trenerem warsztatów była mgr inż. Lidia Dudek.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze