Zajączek w przedszkolu "Akademia Leśna"

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedszkole   #wielkanoc   #miedzichowo   

Już od początku kwietnia w przedszkolu "Akademia Leśna" w Miedzichowie, odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki i dekoracje do kącików zainteresowań. Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

 

Przedszkolaki przedstawiały w formie teatrzyku zwyczaje wielkanocne jakie kultywujemy. Zajączki, kurczątka i dzieci opowiadały o zwyczaju chowania upominków od ,,zajączka”, zdobieniu jajek, koszyczkach ze święconką a także o zwyczaju polewania wodą w Wielkanocny poniedziałek – śmigusie- dyngusie. Dnia 14 kwietnia przedszkole "Akademia Leśna" odwiedził zajączek. Wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca po całym przedszkolu. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie w gniazdku zrobionym całą grupą prezentów od zajączka. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe no i życzenia wielkanocne. Dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanych od zajączka prezentów. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

 

To może Cię także zainteresować:
Miedzichowo: 99 rocznica boju o Miedzichowo
Jubileusz 93 urodzin mieszkanki Bolewic
III Turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze