Zablokowany hamulec pociągu spowodował kilka ognisk pożaru

04.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #trawa   #pociąg   #nowy tomyśl   

Linia kolejowa Warszawa – Berlin jest szlakiem komunikacyjnym przecinającym powiat nowotomyski na odcinku ponad 40 kilometrów. Tory kolejowe w dużym stopniu przebiegają przez tereny leśne Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. i Wolsztyn., co wiąże się z możliwością wywołania pożaru. Do takiego zdarzenia doszło w środę, 24 kwietnia 2019r. Około godziny 9:40 skład pociągu towarowego przemieszczał się w kierunku Poznania. Na wysokości przejazdu kolejowego w Paproci, w okolicach Sątop oraz w pobliżu przejazdu kolejowego w kierunku na Dąbrowę, zablokowany hamulec w jednym z wagonów rozsiewał iskry, które w konsekwencji doprowadziły do powstania trzech pożarów suchej trawy na nasypie kolejowym.

 

Szybkie zauważenie pożarów i powiadomienie straży pożarnej spowodowało ugaszenie ognia na niewielkich powierzchniach. W działaniach gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz jeden zastęp z OSP Bukowiec. Panująca susza i brak opadów atmosferycznych spowodowała gwałtowny wzrost zagrożenia pożarowego na obszarach leśnych. Dlatego strażacy z powiatu nowotomyskiego gorąco apelują o rozsądek i zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas pobytu w lesie.


To może Cię także zainteresować:
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Turkowie
Święto Konstytucji 3-go maja w Nowym Tomyślu
W garażu spłonął doszczętnie samochód

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze