XXI Obchody Dnia Godności

28.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#godność   #nowy tomyśl   

W piątek, 17 maja w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyły się XXI Gminne Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Łukasz Nyczkowski oraz dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji na co dzień wspierających wychowanków, uczniów i rodziców, a także osoby, których Dzień Godności był obchodzony. 

Podczas okolicznościowego wystąpienia, wicestarosta nowotomyski przekazał organizatorom wydarzenia okolicznościowy adres oraz symboliczny bukiet kwiatów. W imieniu Władz Samorządowych Powiatu Nowotomyskiego życzenia oraz gratulacje za wieloletni wysiłek i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami na ręce Pani Emilii Wałęsy przekazała Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka. 

Podczas blisko dwu godzinnej wspólnej prezentacji na scenie wystąpili wychowankowie i uczniowie siedmiu nowotomyskich placówek - Przedszkola nr 3, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej, Szkoły Podstawowej nr 3, I Akademickiej Szkoły Podstawowej, Przedszkola Specjalnego „Małpi Gaj” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. 

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do obejrzenia prac plastycznych i technicznych wychowanków oraz na słodki poczęstunek.


To może Cię także zainteresować:
Opel Zafira w ogniu
Poważny wypadek w Paproci, trzy osoby ranne
Rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl

Komentarze