Wypadek w Wąsowie

02.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #kierowca   #poszkodowany   #kuślin   

Do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych doszło w sobotę, 28 grudnia 2019 r., około godziny 11:05, w Wąsowie.

 

Na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Parkowej zderzył się Mercedes, którego prowadził 76-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, z samochodem marki Deawoo Tico, którym podróżowały dwie osoby. 

W wyniku zderzenia Mercedes zjechał na przydrożne pole, natomiast Tico zatrzymało się na środku drogi.

Do zdarzenia zadysponowani zostali miejscowi strażacy z jednostki OSP Wąsowo, OSP Kuślin, JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannej kobiecie oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych. 

Kierowcy pojazdów odmówili pomocy medycznej, poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala w Nowym Tomyślu. 

Wypadek spowodował, że na czas działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych ruch kołowy na docinku drogi Wąsowo – Kuślin był całkowicie wstrzymany.


To może Cię także zainteresować:
Dzieci z wizytą w nowotomyskiej komendzie
Poważny wypadek przy wiadukcie autostradowym
Wypadek na przejeździe kolejowy pod Zbąszyniem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie i zdjęcia: asp. sztab. Andrzej Łaciński

Komentarze