Wypadek na zakrętach drogi wojewódzkiej numer 307

21.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #zakręt   #opalenica   

Malownicza leśna droga wojewódzka numer 307 nie należy do bezpiecznej. Na licznych zakrętach oraz z powodu przebiegającej zwierzyny często dochodzi do zdarzeń drogowych. Tym razem niedostosowanie prędkości do warunków drogowych zakończyło się dachowaniem Peugeota 206, prowadzonego przez mieszkańca Opalenicy.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca 2020r., około godziny 11, w okolicach miejscowości Porażyn Wieś. 

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, OSP Opalenica i OSP Bukowiec, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. 

W momencie dotarcia na miejsce służb ratunkowych samochód znajdował się poza pasem drogowym na dachu, a kierujący samodzielnie opuścił pojazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz postawieniu samochodu na koła.

Kierowca i jedyny uczestnik zdarzenia został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu na szczegółowe badania.To może Cię także zainteresować:
Policjanci uratowali młodego mężczyznę
Uczczono godzinę "W"
Pracowita służba nowotomyskich strażaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: st. ogn. Marcin Wolak

Komentarze