Wypadek na DW307 w Porażynie

24.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #porażyn   #opalenica   

W czwartek 23 lipca 2020 roku o godzinie 9:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowych i busa na drodze wojewódzkiej DW307.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano uszkodzone dwa samochody znajdujące się na poboczu drogi po przeciwnych stronach jezdni. W zdarzeniu brało udział trzech mężczyzn, którzy samodzielnie opuścili uszkodzone pojazdy. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowych. 

Przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego przebadały osoby biorące udział w zdarzeniu, po czym podjęto decyzję o przewiezieniu dwóch osób do szpitala w Grodzisku Wlkp. oraz jednej do szpitala w Nowym Tomyślu. 

W akcji udział brały zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Opalenica. 

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia nowotomyska Policja.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci uratowali młodego mężczyznę
Uczczono godzinę "W"
Pracowita służba nowotomyskich strażaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: st. str. Kamil Rogozinski

Komentarze