Wypadek na A2

19.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #autostrada   #nowy tomyśl   #miedzichowo   

W dniu 19 grudnia 2020 o godzinie 13:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na 102 km autostrady A2 w kierunku Poznania, dwie osoby poszkodowane, liczne wycieki na jezdni.

 

Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy stojący przodem na pasie awaryjnym, natomiast tył pojazdu wystawał na pas „wolny” południowej nitki autostrady. Samochodem osobowym podróżowało dwóch mężczyzn, którzy samodzielnie opuścili uszkodzony pojazd przed przyjazdem strażaków. Poszkodowani uskarżali się na ból w klatce piersiowej, dlatego strażacy natychmiastowo udzielili im kwalifikowanej pomocy medycznej (założenie kołnierzy ortopedycznych, stabilizacja poszkodowanych w pozycji zastanej z uwagi na podejrzenie urazów klatki piersiowej i brzucha, termoizolacja, tlenoterapia u jednej osoby oraz wsparcie psychiczne do czasu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

Na pasie awaryjnym autostrady w odległości ok. 400 m dalej znajdował się samochód ciężarowy z naczepą typu laweta, który również brał udział w zdarzeniu - kierujący tym pojazdem nie odniósł obrażeń, odmówił udzielenia pomocy medycznej przez strażaków podpisując stosowne oświadczenie. Przybyły na miejsce lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego po zbadaniu poszkodowanych zdecydował o przetransportowaniu obu mężczyzn do nowotomyskiego szpitala. 

Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi A4 najpierw uderzył w tył naczepy/lawety przewożącej ciągnik siodłowy, a następnie w barierę energochłonną. Na miejscu prowadziła dochodzenie nowotomyska Policja celem ustalenia przyczyn oraz okoliczności powstania zdarzenia, z tego też powodu ruch na Autostradzie Wolności był czasowo zatrzymany. 

Na szczególną uwagę zasługuje świadome zachowanie innych uczestników ruchu na autostradzie, którzy utworzyli tzw. „korytarz życia” dla szybszego dotarcia do wypadku służb ratowniczych. 

W działaniach udział brały dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz zastęp OSP Miedzichowo.To może Cię także zainteresować:
Niespokojna Wigilia
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: asp. Arkadiusz Martyniak

Komentarze