Wspólne działania poświęcone osobom bezdomnym

13.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż miejska   #patrol   #bezdomny   #zima   #pomoc   #nowy tomyśl   

We wtorek 12 lutego br. nowotomyscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Strażnikami Milejskimi po raz kolejny dokonali kontroli miejsc, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Funkcjonariusze sprawdzili opuszczone mieszkania, budynki i altanki działkowe na terenie powiatu nowotomyskiego. Każda z napotkanych tam osób bezdomnych otrzymała informację o możliwościach uzyskania pomocy.

 

Okres jesienno-zimowy to czas, który stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i życia osób bezdomnych. Policjanci nowotomyskiej komendy policji wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej już po raz kolejny dokonali sprawdzenia dworców kolejowych, opuszczonych budynków czy też altan działkowych, czyli wszystkich tych miejsc, gdzie bezdomni mogą próbować chronić się przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach oraz informują jaką pomoc mogą uzyskać. 

Mimo iż policjanci, patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach może zdarzyć się niestety również tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących. 

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to co dzieje się wokół Państwa. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie. 

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze