Wizyta klas mundurowych w nowotomyskiej komendzie

28.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #komenda   #nowy tomyśl   

Swoją przyszłość wiążą z służbą w policji – tak mówi wielu z nich, a edukacja w klasach mundurowych jest dla nich dobrym startem do wstąpienia w policyjne szeregi. Podczas wizyty na komendzie mieli okazję posłuchać czym zajmuje się technik kryminalistyki, a także sprawdzić swoją celność na strzelnicy.

 

W czwartek 24 października 2019 br. w progi nowotomyskiej komendy zawitali uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Opalenicy. Uczniowie mieli okazje spotkać się miedzy innymi z technikiem kryminalistyki asp. szt. Kamilem Moncibowiczem, który opowiedział o swojej profesji. Policjant zwrócił uwagę jak ważną funkcję w policji pełni technik kryminalistyki, nadmienił także, że jest to bardzo interesująca dziedzina, wymagająca jednak wiele poświęcenia i odporności, przede wszystkim psychicznej. Po ciekawej prelekcji zabrano klasę na Strzelnicę Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i zobaczyć namiastkę tego, z czym będą mieli do czynienia wstępując w szeregi policji. 


To może Cię także zainteresować:
Plaga pożarów w okolicach Nowego Tomyśla
Debata społeczna w Nowym Tomyślu
Wypadek w pobliżu komendy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze