Wielkanocne zabawy

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biblioteka   #wielkanoc   #zabawa   #nowy tomyśl   

Kapryśna wiosna nie przeszkodziła w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych w bibliotece w Jastrzębsku Starym. Dzieci z przedszkola i szkoły wzięły udział w przedświątecznych przygotowaniach.

 

Przedszkolaki malowały pisanki według własnych pomysłów. Inspirowały się książką „Bajki Wielkanocnego Zajączka”. Dzieci z II i III klasy szkoły podstawowej rozwiązywały świąteczne krzyżówki oraz rysunkowe zagadki. Była to okazja do zagłębienie się w pochodzenie i znaczenie różnych świątecznych zwyczajów, ruchomego czasu świąt, ludowych tradycji np. śmigusa dyngusa. W rysunkowych zagadkach wśród wielkanocnych pisanek szukały ukrytych zajączków, a wśród zajączków kolorowych pisanek. Wykazały się spostrzegawczością i wyobraźnią. Wysłuchały opowiadań o tradycjach wielkanocnych oraz podzieliły się swoimi wspomnieniami z rodzinnych świąt. Miłym akcentem spotkań było składanie świątecznych życzeń.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: bibliotekant.pl

Komentarze