W Opalenicy spłonęło 4 tysiące balotów słomy

19.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #słoma   #baloty   #opalenica   

We wtorek, 16 kwietnia 2019r., dwadzieścia zastępów straży pożarnej zaangażowanych było w akcji gaszenia ogromnego stogu, zlokalizowanego w Opalenicy, przy ulicy Nowej. Stóg był własnością firmy zajmującej się produkcją podłoża do uprawy grzybów. Pożar powstał kilka minut po godzinie 13 i błyskawicznie objął cały stóg składający się z około 4 tysięcy balotów słomy. Ogień stworzył potencjalne zagrożenie dla budynku gospodarczo garażowego i biurowego.

 

Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, JRG Grodzisk Wlkp., OSP Opalenica, OSP Wojnowice, OSP Bukowiec, OSP Grodzisk Wlkp. i OSP Strykowo. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z ramienia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 

Pierwsza faza działań ratowniczo-gaśniczych polegała na podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie zagrożonych budynków. Po dojeździe pozostałych zastępów w kulminacyjnym momencie akcji strażacy podawali trzy prądy gaśnicze w obronie i cztery prądy gaśnicze w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru rozpoczęła się mozolna akacja dogaszania stogu, w której wykorzystano między innymi ładowacz czołowy. Zakończenie działań nastąpiło następnego dnia około godziny 7 rano, po prawie 18 godzinach działań. 

Łącznie w działaniach ratowniczo-gaśniczych zaangażowanych było 20 zastępów straży pożarnej i 69 strażaków. Działania straży pożarnej spowodowały uratowanie zagrożonych zabudowań, niestety spaleniu uległo około 4 tysięcy balotów o wartości około 250 tysięcy złotych. Pożar w nomenklaturze pożarniczej sklasyfikowany został jako bardzo duży. 

Dochodzenie w zakresie ustalenia przyczyny i okoliczności powstania pożaru prowadzi policja.


To może Cię także zainteresować:
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Turkowie
W garażu spłonął doszczętnie samochód
Straciła panowanie nad autem i uderzyła w ścianę przedszkola

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze