W Opalenicy rozmawiano o demokracji

28.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zjazd   #polityka   #demokracja   #opalenica   

W dniach 22-23 maja w Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy odbył się III Ogólnopolski Zjazd Katedr i Zakładów Systemów Politycznych, którego organizatorami były władze Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM wraz z Zakładem Systemów Politycznych oraz Ośrodkiem Badań i Edukacji Europejskiej.

 

Spotkanie przyczyniło się do wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat dotychczasowych uwarunkowań, doświadczeń i wyzwań związanych z uczestnictwem obywateli we współczesnych demokracjach. Przedmiot konferencji wpisał się w tematykę podnoszoną w toczącej się obecnie m.in. w gronie politologów dyskusji na temat aktywności, a także przyczyn bierności obywateli w życiu politycznym. Wydarzenie odbywało się pod patronatem starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego. Uczestników spotkania w imieniu władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego powitała kierownik Wydziału Rozwoju i Strategii Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu Marzena Matusiak.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymany dealer narkotyków
Śmiertelny wypadek na drogach powiatu nowotomyskiego
Samorządowe sadzenie lasu 2019

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl

Komentarze