W jednym czasie dwa wypadki na drogach powiatu

04.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #zbąszyń   #nowy tomyśl   

Pierwszy piątek Nowego Roku okazał się wyjątkowo pechowy dla uczestników ruchu kołowego na drogach powiatu nowotomyskiego. W dniu 3 stycznia 2020r., praktycznie w odstępie 17 minut doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem czterech pojazdów.

 

W pierwszym przypadku, o godzinie 11:41, na drodze Zbąszyń – Lutol Mokry, w miejscu prowadzenia prac drogowych w dostawczego Mercedesa z przyczepką uderzył Mitsubishi Pajero, który następnie uderzył w jednego z pracowników drogowych i zatrzymał się na poboczu drogi. Do działań zadysponowani zostali strażacy z jednostki OSP Zbąszyń, JRG Nowy Tomyśl, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. 

Potrącony pracownik został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. 

Do drugiego zdarzenia doszło o godzinie 11:58, na obwodnicy Nowego Tomyśla, w okolicy przejścia dla pieszych przy ścieżce rowerowej. W tym przypadku w tył Opla Meriva uderzył dostawczy Peugeot. Samochodem osobowym podróżowała czteroosobowa rodzina. 

Mama z dwójką dzieci profilaktycznie zostały zabrane do szpitala w Nowym Tomyślu. 

Działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem i odłączeniu akumulatora prowadził zastęp strażaków z OSP Bukowiec, który alarmowo udawał się do siedziby nowotomyskiej komendy w celu zabezpieczenia operacyjnego obszaru chronionego.


To może Cię także zainteresować:
Dzieci z wizytą w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie Noworoczne WSPiA
Biblioteka z nową windą

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu

Komentarze