Ucieczka zakończona na drzewie

01.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #ucieczka   #kierowca   #miedzichowo   

Policjanci z Posterunku w Miedzichowie po pościgu zatrzymali 23-latka kierującego VW Golfem. Młody mężczyzna, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

 

W dniu 31.01.2021 r. w miejscowości Trzciel Odbudowa, policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej VW Golfa. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali wyraźne sygnały do zatrzymania - kierujący nie reagował. Pościg za pojazdem odbywał się w kompleksie leśnym po zaśnieżonej nawierzchni, po około 4 km kierujący VW Golf stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia drogowego, kierujący nie odniósł obrażeń, a jadący z nim 16-letni pasażer mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, doznał złamania kostki. 

Okazało się, że 23-latek z pow. nowotomyskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się pod wpływem amfetaminy. Kierującemu została pobrana krew do badań. Po wykonanych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

 

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego:„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”


To może Cię także zainteresować:
Transport żywności do Gminy Miedzichowo
Obchody 102. rocznicy Boju o Miedzichowo
Wypadek na obwodnicy Nowego Tomyśla

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Nowym Tomyślu

Komentarze