Turniej tenisa ziemnego „Zakończenie wakacji”

04.09.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #tenis ziemny   #wakacje   #zbąszyń   

W sobotę, 29 sierpnia, odbyła się trzecia już w tym sezonie impreza tenisowa na zbąszyńskich kortach. Nie tak dawno bo w lipcu witaliśmy lato, przyszedł więc nieubłagany czas na pożegnanie letniego okresu. Z zaproszenia do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego „Zakończenie Wakacji” skorzystało dziesięcioro zawodników, w tym po raz pierwszy gracze z Krzyża Wielkopolskiego, Szczecina oraz Poznania.

 

Turniej jak wszystkie tegoroczne imprezy sportowe rozpoczął się od pomiaru temperatury i obowiązkowej dezynfekcji rąk wszystkich uczestników, która odbywała się także przed rozpoczęciem każdego pojedynku. Po krótkim otwarciu, którego dokonał Tomasz Szczechowicz, dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji tenisiści rozpoczęli sobotnie zmagania o zwycięstwo. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym więc jak zwykle była zacięta. 

Do półfinałów awansowali ostatecznie Artur Kasiński i Adrian Najbor oraz Dariusz Cierzniak i Łukasz Ziębakowski. W pierwszym meczu decydującym o udziale w finale lepszy okazał się Adrian Najbor, w drugim Dariusz Cierzniak. W meczu o trzecie miejsce Łukasz Ziębakowski /Zbąszynek/ pokonał Artura Kasińskiego /Zbąszyń/ 6:2, 6:2. Mecz finałowy dostarczył oczekiwanych emocji, o końcowym sukcesie decydować musiał trzeci set. Adrian Najbor /Zbąszyń/ zwyciężył po ciężkim boju Dariusza Cierzniaka /Wolsztyn/ 3:6. 6:4, 6:4 zdobywając puchar mistrzowski i komplet punktów do tegorocznego rankingu. 

To jednak nie koniec emocji tenisowych, już w najbliższą sobotę zapraszamy na 35. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia. Pierwsze piłki będzie można usłyszeć o godzinie 10.00. 

Organizatorem turnieju było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. 

Poniżej najlepsza czwórka sobotniego Turnieju Tenisa Ziemnego „Zakończenie Wakacji”: 

1/ Adrian Najbor /Zbąszyń/ 

2/ Dariusz Cierzniak /Wolsztyn/ 

3/ Łukasz Ziębakowski /Zbąszynek/ 

4/ Artur Kasiński / Zbąszyń / 

5-10/ Krzysztof Śmiergała /Zbąszyń/, Mikołaj Furman /Przyprostynia/, Tomasz Kasiński /Zbąszyń/, Łukasz Puczkowski /Szczecin/, Michał Jaworski /Krzyż Wielkopolski/, Marcin Grocholewski /Poznań/.


To może Cię także zainteresować:
Wmurowano akt erekcyjny pod budowę CZK w Zbąszyniu
Zakończono budowa boisk sportowych
W Stefanowicach trwa modernizacja sali wiejskiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl / Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji

Komentarze