Tragiczny finał wycinki drzew

05.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #drzewo   #wycinka   #tragedia   #nowy tomyśl   

W czwartek, 31 stycznia 2019r., około godziny 15.30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o poszkodowanym mężczyźnie, który prawdopodobnie został przygnieciony drzewem podczas jego wycinki.

 

Natychmiast do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z nowotomyskiej JRG. Do zdarzenia miało dojść w lesie, w okolicach Jastrzębska Starego. W momencie dotarcia na miejsce wypadku pierwszego zastępu, przy poszkodowanym był Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy pomogli przetransportować rannego w głowę mężczyznę z gęstego lasu do karetki, ustawionej na dukcie leśnym w odległości około 300 metrów od zdarzenia. Po wstępnej diagnozie lekarz natychmiast podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia ratunkowego. W tym celu dodatkowo zostali zadysponowani strażacy z jednostki OSP Jastrzębsko Stare, których zadaniem było zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR, na miejscowym boisku sportowym. Niestety w momencie, kiedy poszkodowany miał trafić na pokład śmigłowca nastąpiło zatrzymanie krążenia. Prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez ratowników medycznych, wspieranych przez strażaków, nie dała oczekiwanych rezultatów. Po kilkudziesięciu minutach walki o życie 70-letniego mężczyzny lekarz stwierdził zgon. Prawdopodobna przyczyną obrażeń głowy było uderzenie przez drzewo podczas jego wycinki.


To może Cię także zainteresować:
Chciał oczyścić komin metodą wypalania
Interwencja strażaków na terenie firmy w Lwówku
Wypadek w Opalenicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze