Święto Konstytucji 3-go maja w Nowym Tomyślu

12.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#majówka   #3 maj   #konstytucja   #nowy tomyśl   

W piątek, 3 maja w Nowym Tomyślu odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto to zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie po raz kolejny w roku 1990. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Po mszy na placu Chopina przy pomniku Konstytucji 3 Maja wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, radni, przedstawiciele organizacji społecznych, partii politycznych, służby mundurowe, dzieci z nowotomyskich przedszkoli oraz młodzież szkolna. W delegacji Starostwa Powiatowego wiązankę kwiatów złożyli wicestarosta Marcin Brambor, Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka oraz Zastępca Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek z udziałem trzech pojazdów na DW nr 307
W Paproci samochód osobowy uderzył w drzewo
Pożar mieszkania na ulicy Długiej w Nowym Tomyślu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze