Strażacy wezwani przez system eCall

23.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #autostrada   #pies   #osp   #kuślin   

Poniedziałek 20 lipca 2020r., około godz. 13:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Tomyślu odebrało zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku, lecz informację do służb ratunkowych wysłał system awaryjnego i automatycznego wzywania pomocy eCall, w który wyposażony był samochód biorący udział w zdarzeniu.

 

Jako, że wypadek miał miejsce na 109 km autostrady A2 w kierunku Świecko do akcji zadysponowane zostały zastępy z: JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Kuślin. Po przyjeździe na miejsce zastano dwie osoby poszkodowane oraz małego pieska, które samodzielnie opuściły pojazd. 

Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz psu. 

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o zabraniu dwóch osób do szpitala w Nowym Tomyślu. 

Nie zapomniano jednak o czworonogu, którego z widocznymi obrażeniami zastęp OSP Kuślin w drodze powrotnej zawiózł do lekarza weterynarii w Nowym Tomyślu celem przeprowadzenia badań.

Dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.To może Cię także zainteresować:
Policjanci uratowali młodego mężczyznę
Uczczono godzinę "W"
Pracowita służba nowotomyskich strażaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Komentarze