Strażacy uczyli odpowiedniego zachowania się nad wodą

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #prewencja   #bezpieczeństwo   #woda   #dzieci   #młodzież   #zbąszyń   

Codziennie środki masowego przekazują informują o ludzkich tragediach związanych z utonięciami. Widząc skalę problemu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” strażacy z KP PSP w Nowym Tomyślu i OSP Zbąszyń postanowili zadziałać prewencyjnie.

 

W poniedziałek, 7 sierpnia br. na plaży w zbąszyńskich „Łazienkach”, odbyło się szkolenie połączone z pokazami i pogadanką na tematy związane z bezpieczeństwem nad wodą, zasadami zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz umiejętnością udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej osobom podtopionym. Strażacy zaprezentowali również liczny sprzęt służący do prowadzenia działań ratowniczych na wodzie. W tym pożytecznym spotkaniu udział wzięła 240 osobowa grupa młodzieży szkolnej przebywającej w Zbąszyniu na wakacyjnych koloniach. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania pozytywnie wpłyną na wyobraźnie młodych ludzi i ich odpowiedzialne postępowanie.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pamiętali o ofiarach Zsyłki na Sybir

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl / OSP Zbąszyń

Komentarze