Spotkanie z przedstawicielami poznańskiej AWF

03.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #nowy tomyśl   

Burmistrz Nowego Tomyśla – dr Włodzimierz Hibner oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w tym mieście – Artur Łoziński 23 lutego br. odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 

W spotkaniu z władzami uczestniczyli również pracownicy Sekcji Współpracy ze Środowiskiem AWF. Głównym tematem zebrania było nawiązanie szeroko rozumianej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Nowy Tomyśl a AWF.

Ustalono, że w roku bieżącym podjęte zostaną konkretne działania w celu umożliwienia ponad 300-stu dzieciom z klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Nowy Tomyśl wzięcia udziału w bezpłatnym 20-godzinnym kursie nauki pływania. Projekt w całości sfinansowany zostanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu Gminy Nowy Tomyśl. Warto dodać, iż dla wielu dzieci będzie to novum ze względu na brak pływalni oraz innych zbiorników wodnych na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Dzięki dofinansowaniu dzieci będą dojeżdżać na pływalnię w Wolsztynie, a zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów pływania.

Ponadto, w związku z zamiarem zakupu i montażu sezonowego lodowiska w Nowym Tomyślu, być może w najbliższej przyszłości dojdzie do realizacji wspólnego projektu upowszechniania sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży.

Realizując powyższe zamierzenia poznańska Uczelnia wypełnia swoją misję, a jednocześnie wciela w życie jedno z podstawowych zadań zgodnie z par. 5 ust. 2 pkt 8 Statutu – „działanie na rzecz społeczności lokalnych i regionalnych”. Ponadto dzięki tego typu działaniom umacniany jest dobry wizerunek poznańskiej Alma Mater.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

red. | źródło: awf.poznan.pl

Komentarze