Spotkanie z mieszkańcami Borui Kościelnej i Borui Nowej

04.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#spotkanie   #burmistrz   #nowy tomyśl   

W poniedziałek 31 lipca w Wiejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Burmistrzem Nowego Tomyśla, na które zostali zaproszeni mieszkańcy Borui Nowej oraz Borui Kościelnej.

 

Poza liczną grupą mieszkańców w spotkaniu wzięli udział również: zastępca burmistrza Paweł Mordal, doradca burmistrza Anna Palacz, przewodniczy Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Marcin Brambor, radni: Wojciech Śliczner oraz Wojciech Andryszczyk, a także sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich wsi Boruja Kościelna i Boruja Nowa.

Na początku zebrania burmistrz Włodzimierz Hibner przedstawił informacje na temat zrealizowanych oraz planowanych działań inwestycyjnych w obu wsiach. Wśród najważniejszych wskazał: rozbudowę szkoły podstawowej, rewitalizację placu kościelnego oraz rozbudowę strażnicy OSP w Borui Kościelnej, a także plany wybudowania nowej świetlicy wiejskiej w Borui Nowej. W czasie spotkania nie zabrakło również tematów trudnych tj. budowy ścieżki rowerowej z Borui Kościelnej do Nowego Tomyśla oraz rozbudowy chlewni w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych.

Na zakończenie zebrania włodarz miasta zachęcił wszystkich mieszkańców do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego oraz skorzystania z bezpłatnej mobilnego systemu powiadamiania i ostrzegana „Blisko”.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.pl / Maria Lamcha | foto: nowytomysl.pl

Komentarze