Spotkanie Noworoczne w Miedzichowie

16.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przedsiębiorca   #stowarzyszenie   #organizacje   #instytucje   #miedzichowo   

11 stycznia 2019 roku odbyło się Spotkanie Noworoczne dla Przedsiębiorców, Stowarzyszeń, Organizacji i Instytucji z Gminy Miedzichowo. Na zaproszenie Wójta Gminy Stanisława Piechoty, oprócz grona przedsiębiorców, odpowiedzieli m.in. Senator RP Jan Filip Libicki, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Pan Marek Beer, Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Piotr Długosz, Zastępca burmistrza Burmistrz Miasta i Gminy Opalenica Paweł Jakubowski, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Tomyśl Włodzimierz Hibner.

 

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Wójta Gminy dr Stanisława Piechoty, który podsumował rok 2018 po kątem najważniejszych inwestycji i projektów realizowanych przez gminę Miedzichowo. Pan Wójt przybliżył również informacje w zakresie działalności kulturalnej podejmowanej w gminie Miedzichowo, opowiedział o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach oraz określił plany na najbliższą przyszłość. 

Podczas tegorocznej gali Wójt Gminy dr Stanisław Piechota złożył podziękowania Sołtysom za ich wieloletnią służbę w latach 2015-2019 oraz pełną zaangażowania pracę na rzecz lokalnej społeczności. 


Podziękowania i publikacje „Niepodległa Polska” otrzymali: 

Sołtys Sołectwa Błaki – Jędrzejczak Ryszard 

Sołtys Sołectwa Bolewice – Łodyga Stanisław 

Sołtys Sołectwa Bolewicko – Gajewski Daniel

Sołtys Sołectwa Grudna – Drescher Lilia 

Sołtys Sołectwo Jabłonka Stara – Sołtysik Józefa 

Sołtys Sołectwa Lewiczynek – Kaczor Małgorzata 

Sołtys Sołectwa Łęczno – Toczeń – Pasierbek Andrzej 

Sołtys Sołectwa Miedzichowo – Wajman Henryk 

Sołtys Sołectwa Piotry – Kuśnierkiewicz Leszek 

Sołtys Sołectwa Prądówka – Diakowicz Mariola 

Sołtys Sołectwa Stary Folwark – Kaczorowska Magdalena 

Sołtys Sołectwa Szklarka Trzcielska – Kowal Franciszek 

Sołtys Sołectwa Zachodzko – Marciniak Edward 


Wójt Gminy również postanowił wyróżnić osoby, za wieloletnią działalność gospodarczą na ternie Gminy Miedzichowo. Przedsiębiorcy, którym wręczono Listy gratulacyjne oraz monografię Gminy Miedzichowo to: 

- Stanisław Borowy Właściciel Usługowego Zakładu Ciesielskiego 

- Stanisława Koc Właścicielka „WIKLINEX” 

- Ryszard Poturnicki Właściciel Firmy Malarsko-Budowlany „PIGMENT” 

- Lech Łodyga Właściciel Firmy Handlowej 

- Ewa Marciniak Właścicielka Transportu Publicznego Wywózki Drewna z Lasu 

- Stanisław Marciniak Właściciel Transportu Publicznego Wywózki Drewna z Lasu 

- Mirosław Patan Właściciel Usługowego Zakładu Stolarskiego 


Goście mogli wysłuchać koncertu Noworocznego w wykonaniu zespołu Artu’s KWARTET. 

Po części artystycznej nadszedł czas wręczania szczególnych statuetek „Przyjaciel Gminy Miedzichowo”. Statuetki wręczane są osobom i instytucjom za bezinteresowną pomoc przy realizacji zadań Gminnych Jednostek Organizacyjnych, realizacji zadań w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w Gminie Miedzichowo oraz realizacji zadań w zakresie rozwoju gospodarczego i kulturalnego w Gminy Miedzichowo. 

Charakterystyczne i wyjątkowe szklane serce Wójt Gminy dr Stanisław Piechota wręczył:

- Senatorowi RP Janowi Filipowi Libickiemu 

- Posłowi na Sejm RP Jakubowi Rutnickiemu 

- Marianowi Bartoszewskiemu - Prezesowi Stowarzyszenia Miedzichowo Bezpieczna Gmina 

- Przemysławowi Słocińskiemu – Właścicielowi Firmy PRZEMO – BUD 


Szósty rok z rzędu przyznana została prestiżowa statuetka „Kreatywny Przedsiębiorca”. Nadanie tytułu jest docenieniem szczególnych osiągnięć w zakresie infrastruktury gospodarczej i społecznej na terenie gminy Miedzichowo. Warunkiem otrzymania statuetki jest nie tylko prowadzenie działalności gospodarczej, ale także duże i bezinteresowne angażowanie się w inicjatywy na terenie gminy. 

Ten zaszczytny tytuł zdobył Pan Tomasz Piosik, właściciel Zakład Stolarski Piosik Tomasz, który od wielu lat współpracuje z Urzędem Gminy. 

Zakład Stolarski jest zakładem rodzinnym, którego pierwszym właścicielem był ojciec obecnego właściciela Zbigniew Piosik . To właśnie on zaszczepił w Panu Tomku pasję do stolarstwa. Pan Tomasz przejął zakład w roku 1994. Na początku była to działalność jednoosobowa, specjalizująca się w usługach wyłącznie stolarskich. Z biegiem czasu, po zdobyciu dodatkowych uprawnień Pan Tomasz rozszerzył swoją ofertę o prace ciesielskie i dekarskie oraz zatrudnił pracowników. Jako jeden z pierwszych zakładów w roku 2010 zdobył uprawnienia do ściągania i utylizowania azbestu. Obecnie zakład wykonuje prace ogólnobudowlane. 

Po wręczeniu statuetek, zaproszeni goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Tercetu wokalnego, w którego skład wchodzą Magdalena Ludwiczak, Kinga Wyrwał, Cecylia Ślusarz. 

Uwieńczeniem spotkania było wspólne wzniesienie toastu i życzenia kolejnych lat owocnej współpracy oraz rozwoju gminy Miedzichowo. 

Imprezę poprowadziła Pani Karolina Łotecka- Sekretarz Gminy Miedzichowo. 

Sponsorem strategicznym była Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Imprezę wsparł również Europejski Fundusz Lesingowy SA oddział w Poznaniu


To może Cię także zainteresować:
100 rocznica Boju o Miedzichowo
Wypadkowy Sylwestrowy poranek
Wigilia dla osób samotnych z terenu Gminy Miedzichowo

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze