Śmiertelny wypadek na drogach powiatu nowotomyskiego

19.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #tragedia   #śmierć   #wojnowice   #opalenica   

W sobotę, 13 kwietnia 2019r., krótko po godzinie 20, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 307, pomiędzy Wojnowicami i Bukiem, doszło do drugiego w tym roku śmiertelnego wypadku na drogach powiatu nowotomyskiego.

 

Prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania samochód osobowy marki Peugeot 206, zderzył się czołowo z samochodem marki Audi. Zderzenie z dużą prędkością spowodowało, że Peugeot przewrócił się na bok, a samochody zmieniły się w stertę powyginanych, zmiażdżonych blach. 

Po otrzymaniu zgłoszenia, do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, JRG Grodzisk Wlkp., JRG 4 Poznań, OSP Opalenica, OSP Wojnowice i OSP Buk. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z jednostki OSP Buk. Przy zastosowaniu ratowniczych narzędzi hydraulicznych kobietę prowadząca Peugeota udało się wydobyć i przekazać Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Próba ratowania życia 37-letniej mieszkanki Opalenicy była nieskuteczna. Kierująca Peugeotem kobieta zginęła na miejscu. Samochodem marki Audi podróżowała rodzina z powiatu poznańskiego. Ciężko ranny pasażer został przewieziony do nowotomyskiego szpitala, natomiast kierująca samochodem kobieta i jej dziecko zostały przewiezione do jednego z poznańskich szpitali. 

Na czas działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych, prowadzonych pod nadzorem prokuratora, ruch drogowy był całkowicie wstrzymany i zorganizowano objazdy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akacji, wydobyciu poszkodowanej z roztrzaskanego pojazdu, udzieleniu uczestnikom kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.


To może Cię także zainteresować:
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Turkowie
W garażu spłonął doszczętnie samochód
Straciła panowanie nad autem i uderzyła w ścianę przedszkola

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze