Seria wypadków na drogach powiatu nowotomyskiego

04.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #auto   #porażyn   #przyłęk   #trzcianka   #kuślin   #opalenica   #nowy tomyśl   

Niedziela, 3 marca 2019r. oraz poniedziałkowy poranek to seria niebezpiecznych wypadków na drogach powiatu nowotomyskiego.

 

Pierwsze zdarzenie zostało odnotowane około godziny 13:35, na drodze wojewódzkiej 307, w okolicach Porażyna. Prowadzone przez mieszkańca Jastrzębska Starego Audi A4 wypadło z drogi i po dachowaniu zatrzymało się w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci, wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Bukowiec. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz na kierowaniu ruchem. W wyniku wypadku jedna z dziewczynek doznała rany głowy. Pomocy medycznej udzielili ratownicy Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dziewczynki w wieku 10 i 12 lat zostały przewiezione do szpitala w Nowym Tomyślu. 

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Przyłęku, na drodze wojewódzkiej 305. Około godziny 16:45 Volkswagen Passat zderzył się z dostawczym Mercedesem Vito. Volkswagen Passat po zderzeniu dachował i zatrzymał się na poboczu drogi, natomiast Mercedes Vito ustawił się w poprzek drogi tarasując przejazd. Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy z JRG Nowy Tomyśl zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego. Kierujący Volkswagenem mieszkaniec Bolewic został przewieziony na badania do nowotomyskiego szpitala. 

Służba III zmiany nowotomyskiej JRG zakończona została interwencją w miejscowości Trzcianka. Nad ranem, o godzinie 5:41, na skrzyżowaniu dróg Lwówek – Opalenica, z drogą Trzcianka – Głuponie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Łącznie samochodami podróżowało siedem osób, które w tym przypadku również opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy JRG Nowy Tomyśl i OSP Kuślin oraz cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego. W wyniku zderzenia wszyscy uczestnicy wypadku, mieszkańcy gminy Kuślin i Lwówek trafili do szpitali. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, pomocy ZRM w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze