Rusza program profilaktyczny "Zdrowy Maluch"

09.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dziecko   #zdrowie   #program   #profilaktyka   #nowy tomyśl   

W środę, 5 lutego w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu podpisano porozumienie z Kliniką Rehabilitacji Rosmed w sprawie realizacji programu profilaktycznego „Zdrowy Maluch”.

 

Bezpłatny program profilaktyki zdrowia diagnostyczno-terapeutyczny, skierowany jest do noworodków i niemowląt (okres od urodzenia do 12 miesiąca życia) oraz ich rodziców. Program jest dobrowolny, a korzystać z niego mogą mieszkańcy posiadających stałe zameldowanie na terenie powiatu nowotomyskiego. Jego celem jest wsparcie oraz wykluczenie lub wczesne rozpoznanie zaburzeń rozwojowych najmłodszych mieszkańców naszego terenu, podjęcie pierwszych działań prewencyjnych oraz edukacja i budowanie świadomości o profilaktyce zdrowia dzieci wśród młodych rodziców. 

Organizatorem programu jest Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, natomiast partnerem medycznym Klinika Rehabilitacji Rosmed.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojna Wigilia
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek | foto: Mirek Kozłowski

Komentarze