Rolnik najechany przez ciągnik rolniczy

17.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #rolnik   #ciągnik   #lwówek   

Środa 15 lipca 2020r., okazała się wymagająca dla strażaków powiatu nowotomyskiego, poza kilkoma innymi zdarzeniami o godz. 18:53 zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Tomyślu do niecodziennego wypadku.

 

W miejscowości Lipka Wielka gm. Lwówek służby ratunkowe zostały wezwane do mężczyzny przygniecionego tylnym kołem ciągnika rolniczego. Do akcji zadysponowane zostały zastępy z: JRG Nowy Tomyśl, OSP Lwówek i OSP Bolewice. 

Po przyjeździe na miejsce zastano wyciągniętego spod ciągnika rolniczego mężczyznę, który został najechany przez tylne koło. Z ustaleń dowódcy akcji wynika, że poszkodowany, to pracownik gospodarstwa rolnego. Mężczyzna został uwolniony spod tylnego koła przez właściciela gospodarstwa i osoby postronne przy użyciu podnośników (lewarków). 

Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. 

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o zabraniu mężczyzny z urazem nogi oraz podbrzusza do szpitala w Nowym Tomyślu.

Dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu.


To może Cię także zainteresować:
Policjanci uratowali młodego mężczyznę
Uczczono godzinę "W"
Pracowita służba nowotomyskich strażaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: asp. Leszek Sarnowski

Komentarze