Rolkarskie Mistrzostwa w Borui Nowej

28.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #mistrzostwa   #rolki   #boruja kościelna   #nowy tomyśl   

W niedzielę, 19 maja w Borui Nowej odbyły się I Mistrzostwa o Puchar Starosty Nowotomyskiego w jeździe na rolkach dla dzieci do lat 14. Uczestnicy ścigali się na dystansach 100 metrów, 300 metrów, 800 metrów, 1 kilometra oraz 3,1 kilometrów. Na znakomicie przygotowanej przez Towarzystwo Rolkarskie Skate2City trasie, kibicowali nie tylko najbliżsi, ale i wielu mieszkańców naszego powiatu. Obecny był również wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor.

 

Inicjatywa zorganizowania imprezy rolkarskiej w powiecie nowotomyskim zrodziła się pod koniec ubiegłego roku, gdy w Nowym Tomyślu postanowiono rozpocząć zajęcia z nauki jazdy na rolkach dla dzieci. Treningi zaczęły cieszyć się tak dużym zainteresowaniem, że mimo iż zaczynały się o godzinie 9.00 w soboty, hala sportowa zawsze wypełniona była po brzegi. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu postanowiło wesprzeć społeczne działania sportowe rolkarzy. Niedzielne zawody pokazały, że było warto. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal oraz dyplom, a najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary. Dekoracji zawodników dokonali: Marcin Brambor – wicestarosta nowotomyski oraz Tomasz Matusiak – radny Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu wraz z prezesami Towarzystwa Rolkarskiego Skate2City Piotrem Majewskim i Karoliną Uryzaj. 

W trakcie zawodów na dzieci czekało wiele atrakcji. Był darmowy dmuchany zamek do skakania, pyszna grochówka, kiełbaska z ogniska, pyry z gzikiem i wiele innych smakołyków. Prawdziwym hitem okazały się warsztaty plecionkarskie prowadzone przez Pracownię Artex Agnieszki i Krzysztofa Pierzyńskich z Szarek. Najmłodsi mieli okazję samodzielnie wykonać wiklinowe koszyczki i na pamiątkę pobytu w Borui Nowej zabrać je do domu. Na koniec przyjechał wóz strażacki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Tomyśla. 

Ogromne podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie imprezy składamy Towarzystwu Rolkarskiemu Skate2City, nowotomyskim harcerzom, Powiatowemu Centrum Sportu, Radzie Sołeckiej Borui Nowej, darczyńcom oraz wszystkim, którzy pomogli, a postanowili pozostać anonimowymi.


To może Cię także zainteresować:
Kolejny pożar w Starym Tomyślu
Nowotomyscy policjanci odzyskali skradziony samochód
Jubileusz Klubu Seniora "Srebrny Włos"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / fot. FB - Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu

Komentarze