Pożary lasu w Węgielni i Dąbrowie

23.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #las   #miedzichowo   #kuślin   

Długi okres bez opadów atmosferycznych spowodował gwałtowny wzrost zagrożenia pożarowego na obszarach leśnych. Wystarczy mała iskra i wysuszona ściółka leśna w błyskawiczny sposób zaczyna się palić. W przypadku dwóch ostatnich pożarów na obszarach leśnych zwarcie napowietrznych linii energetycznych było ich przyczyną.

 

W Węgielni bóbr podgryzł drzewo, które przewróciło się na linię energetyczną, w drugim przypadku w okolicy Dąbrowy przewrócona suszka doprowadziła do zwarcia i iskrzenia linii energetycznej. Pożar w Węgielni miał miejsce w poniedziałek, 22 kwietnia br., natomiast do pożaru w Dąbrowie doszło we wtorek, 23 kwietnia 2019r. 

W trakcie poniedziałkowego pożaru ogień strawił 15 arów ściółki leśnej, a do gaszenia pożaru zaangażowanych zostało pięć zastępów z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bolewice i OSP Grudna. 

Drugi pożar z uwagi na szybkie jego zauważenie praktycznie został ugaszony w zarodku. Do działań gaśniczych zadysponowane zostały zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin, OSP Wąsowo i OSP Bukowiec. 

Te dwa przykłady niech będą ostrzeżeniem dla wszystkich osób przebywających na obszarach leśnych, a nowotomyscy strażacy zwracają się z apelem o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa.


To może Cię także zainteresować:
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Turkowie
W garażu spłonął doszczętnie samochód
Straciła panowanie nad autem i uderzyła w ścianę przedszkola

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze