Pożar zboża w przenośniku kubełkowym

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #zboże   #opalenica   

W dniu 4 lutego 2021 roku o godz. 15:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o treści - Tli się zboże w przenośniku kubełkowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp SD-30 z JRG Nowy Tomyśl oraz dwa zastępy OSP Opalenica. Po przybyciu pierwszych zastępów straży na miejsce zdarzenia zastano pracownika gospodarstwa, który poinformował kierującego działaniami, że w przenośniku kubełkowym tli się zboże, najprawdopodobniej od rozgrzanych części instalacji wewnętrznej.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz sprawieniu drabiny mechanicznej SD-30. Górną osłonę przenośnika rozkręcono, a następnie wydobyto zboże z całej objętości przenośnika oraz dogaszono tlący pył znajdujący się w kole pędnym podajnika. Następnie schłodzono wewnętrzną część przenośnika poprzez zalanie go od góry wodą. Całość przenośnika sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała innych zagrożeń.


To może Cię także zainteresować:
Pamiętali o bohaterach
Tragiczny pożar w centrum Nowego Tomyśla
Pożar kotłowni w Chmielinku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: sekc. Marek Dorywała

Komentarze