Pożar na Topolowej w Nowym Tomyślu

31.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #ogień   #dom   #nowy tomyśl   

W dniu 31 lipca 2020 roku krótko przed godziną 1:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Topolowej w Nowym Tomyślu.

 

Jest to budynek nie zamieszkały, jednak cieszy się zainteresowaniem osób bezdomnych, które znosząc z miasta różne przedmioty i chcąc się ogrzać, często doprowadzają do pożaru. 

Jedna osoba, która znajdowała się w budynku samodzielnie wyszła na zewnątrz przed przyjazdem straży pożarnej. 

Po dojeździe pierwszych zastępów straży na miejsce zdarzenia zastano rozwijający się pożar w jednym z pokoi na piętrze. Podjęto decyzję o wprowadzeniu linii gaśniczej do wnętrza budynku, ratownicy ugasili pożar jednocześnie przeszukując pomieszczenia pod kontem przebywania innych osób. Palące się elementy zostały wyniesione na zewnątrz i dogaszone, a wszystkie pomieszczenia ponownie sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego, które nie wykazały zagrożeń. 

W akcji udział brały: 3 zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz 2 zastępy z OSP Boruja Kościelna. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi nowotomyska Policja.


To może Cię także zainteresować:
Gratulacje dla Mistrzyni
Będzie winda w Starostwie
Uczczono godzinę "W"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: Jakub Czekała

Komentarze