Pożar magazynu części samochodowych

08.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #nowy tomyśl   

We wtorek, 8 grudnia 2020 r. o godz. 9:44 wpłynęło zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w miejscowości Cicha Góra. Do działań zadysponowane zostały zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Boruja Kościelna oraz OSP Bukowiec.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że do pożaru doszło w hali, w której magazynowane były części z rozbiórki samochodów osobowych. Pożarem objęta była połowa hali, a paliły się głównie siedzenia oraz tapicerki w związku z czym panowało silne zadymienie. W odległości ok. 100m znajdował się staw, z którego pobrano wodę do celów gaśniczych. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury pęknięciu uległa ściana budynku oraz odkształciła się stalowa konstrukcja dachu, dlatego na miejsce przyjechali przedstawiciele nadzoru budowlanego. Jak wynika z informacji uzyskanych od właściciela obiektu, do pożaru doszło podczas próby rozpalenia w piecu, którym ogrzewana była hala. Właściciel w pierwszej fazie pożaru próbował samodzielnie stłumić płomień o czym świadczy 5 zużytych gaśnic proszkowych znajdujących się w pogorzelisku przy piecu.

Na czas prowadzonych działań teren miasta operacyjnie zabezpieczał zastęp OSP Bolewice.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojna Wigilia
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Komentarze