Pożar kotłowni w Chmielinku

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #kotłownia   #lwówek   

W dniu 7 lutego 2021 roku o godz. 17:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze kotłowni. Do akcji natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, dwa zastępy OSP Lwówek, zastęp OSP Wytomyśl oraz miejscową jednostkę OSP Chmielinko. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano pożar w kotłowni usytuowanej w przybudówce budynku jednorodzinnego. Użytkowniczka poinformowała kierującego działaniem ratowniczym, że nikt nie przebywa wewnątrz budynku.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu pomieszczenia kotłowni, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza palącej się kotłowni (jeden prąd wody od podwórza, drugi przez mieszkanie), przeszukaniu wszystkich pomieszczeń budynku pod kątem osób postronnych (odnaleziono i wyniesiono na zewnątrz dwa koty), wyłączeniu instalacji elektrycznej w całym budynku poprzez wyłączenie bezpieczników i sprawdzeniu budynku wraz z kotłownią detektorem napięcia HOTSTICK, oświetleniu terenu akcji, przewietrzeniu i oddymieniu przy użyciu wentylatora oddymiającego, wyniesieniu z kotłowni kanistrów z cieczą ropopochodną (ok. 10 litrów) oraz trzech akumulatorów i agregatu prądotwórczego. W dalszej części działań wygaszono piec, a cały obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym aby wykluczyć inne zagrożenia.


To może Cię także zainteresować:
Tragiczny pożar w centrum Nowego Tomyśla
Pożar zboża w przenośniku kubełkowym
Wypadek na obwodnicy Nowego Tomyśla

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski Zdjęcia: asp. Waldemar Ignorek

Komentarze