Pożar budynku mieszkalnego w Nowej Wsi Zbąskiej

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #budynek   #ogień   #zbąszyń   

Sobota, 1 grudnia 2018r., nie była datą szczęśliwą dla właścicieli budynku mieszkalnego w miejscowości Nowa Wieś Zbąska.

 

Około godziny 12:12 doszło tam do pożaru elewacji nowego budynku jednorodzinnego. Elewacja zapaliła się od pojemnika na śmieci postawionego pod ścianą budynku. Do pożaru zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Zbąszyń, OSP Nądnia i miejscowa jednostka OSP Nowa Wieś Zbąska. 

Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na elewację budynku oraz na nieużytkowe poddasze nad garażem. Zaszła też konieczność wykonania otworu rewizyjnego w poszyciu dachowym, w celu sprawdzenia wszystkich niedostępnych pomieszczeń przy użyciu kamery termowizyjnej. 

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5m2 styropianowej elewacji, drzwi od kotłowni oraz plastikowy pojemnik na odpady. Ogień został błyskawicznie opanowany, co zapobiegło jeszcze większym zniszczeniom. 

Co było przyczyną zapalenia się pojemnika na odpady wykażą prowadzone czynności dochodzeniowe.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
W niedzielę rusza Liga Międzyokręgowa
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl / foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze