Pożar budynku gospodarczo-garażowego w Opalenicy

26.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #opalenica   

W piątek, 22 lutego 2019r., około godziny 13:30, nad budynkami gospodarczo - garażowymi, zlokalizowanymi w Opalenicy, przy ulicy 5-stycznia zaczął unosić się złowieszczy, czarny gęsty dym.

 

Po chwili wiadomo już było, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń budynku parterowego, stanowiącego ciągłą zabudowę. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, Grodzisk Wlkp. i OSP Opalenica. Jako pierwsi na miejsce dotarli miejscowi strażacy, którzy po przeprowadzonym rozpoznaniu przystąpili do akcji gaśniczej. W dalszej kolejności zaszła konieczność wykonania prac rozbiórkowych konstrukcji dachowej oraz wyniesienia i schłodzenia dwóch butli z gazem propan butan. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległo około 8 metrów kwadratowych dachu, wyposażenie garażu oraz styropianowe ocieplenie. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był nieszczelny przewód kominowy do którego podłączony był użytkowany piecyk węglowy. Osoby które znajdowały się wewnątrz budynku w pierwszej fazie pożaru podjęły nieskuteczną próbę gaszenia, na szczęście nie doznały żadnych obrażeń.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Kolejne zderzenie na opalenickiej obwodnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze