Pożar budynku gospodarczego w Wytomyślu

12.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #wytomyśl   #nowy tomyśl   

W dniu 12 grudnia br. o godzinie 4:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o płomieniach widocznych na jednej z ulic Wytomyśla.

 

Po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest obora w jednym z gospodarstw. W momencie przyjazdu strażaków właściciel podjął skuteczną ewakuację bydła z objętego pożarem obiektu. Ogień objął dach budynku oraz znajdującą się w nim słomę. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz podawaniu prądów wody w natarciu na płonący obiekt. Podczas działań wykorzystano m. in. drabinę mechaniczną. W dalszej części działań prowadzono przeszukanie obory, dogaszanie i wynoszenie tlącej się słomy oraz oddymienie pomieszczeń. 

W działaniach trwających 3,5 godziny udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nowy Tomyśl, a także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Wytomyśla i Bolewic.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojna Wigilia
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: kpt. Jakub Kłosowski Zdjęcia: str. Mikołaj Krok-Adamski

Komentarze