Pożar budynku gospodarczego w Opalenicy

08.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #budynek   #opalenica   

Składowany niedogaszony popiół w pojemnikach pod ścianą budynku gospodarczego był przyczyną powstania pożaru, do którego doszło w nocy, w poniedziałek, 6 marca 2019r., w Opalenicy przy ulicy Młyńskiej.

 

Czujny sąsiad zauważył zdarzenie około godziny 0:45 i natychmiast przystąpił do alarmowania straży pożarnej. Szybkie zauważenie pożaru i przyjazd strażaków spowodowało, że spaleniu uległy tylko dwa pojemniki na śmieci oraz drzwi budynku gospodarczego. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i miejscowa jednostka OSP Opalenica. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, podaniu jednego prądu gaśniczego, sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną oraz na ewakuowaniu z budynku czterech butli z gazem propan – butan. 

Śmiało można stwierdzić, że szybkie zauważenie pożaru w porze nocnej miało ogromny wpływ na uratowanie całego budynku zlokalizowanego w zwartej zabudowie miejskiej.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek z udziałem trzech pojazdów w Chojnikach
Nocny pożar zabudowań w Paproci
Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklisty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze