Poważny wypadek w Paproci, trzy osoby ranne

04.06.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #paproć   #nowy tomyśl   

W niedzielę, 2 czerwca 2019r., przed godziną 16, na drodze wojewódzkiej numer 305, w miejscowości Paproć, jadąc w kierunku Wolsztyna, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia Volkswagena Fox oraz Nissana Micra.

 

Siła uderzenia spowodowała, że jeden z pojazdów zatrzymał się na drodze, natomiast Nissan zjechał z drogi i zatrzymał się na przydrożnym polu. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl, jeden zastęp z OSP Boruja Kościelna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w jednym z pojazdów, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych.

W trakcie działań ratowniczych zaszła konieczność zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został zadysponowany na polecenie lekarza. Odniesione obrażenia spowodowały, że kierowca Volkswagena Vox i pasażer Nissana zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Tomyślu, natomiast kierowca Volkswagena Vox, mieszkaniec Nowego Tomyśla, drogą powietrzną został przetransportowany do jednego z poznańskich szpitali. 

Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych droga była całkowicie zablokowana.


To może Cię także zainteresować:
Pożar budynku gospodarczego w Nowej Wsi
Opel Zafira w ogniu
Wypadek w okolicach węzła drogowego w Bolewicku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze