Poważny wypadek przy wiadukcie autostradowym

14.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #autostrada   #wiadukt   #nowy tomyśl   

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 r., o godzinie 14:11, na drodze powiatowej numer 2708P, w okolicach wiaduktu autostradowego w Kozich Laskach, doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego.

 

W skarpę autostradową z ogromnym impetem uderzył Nissan Almera prowadzony przez 21-letniego mieszkańca Lwówka. Przód samochodu został roztrzaskany, a pojazd z uwięzionym wewnątrz kierowcą zatrzymał się na lewym boku. Na miejsce wypadku zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, najbliższa jednostka OSP Wytomyśl oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Tomyśla i Policja. 

W celu wydobycia poszkodowanego z pojazdu w pierwszej kolejności zaszła konieczność przeprowadzenia stabilizacji samochodu i wykonanie dostępu poprzez usunięcia dachu przy pomocy specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu nieprzytomnego kierowcy rozpoczęła się walka o jego życie. 

Będący na miejscu lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do jednego z poznańskich szpitali śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych ruch kołowy na trasie Stary Tomyśl – Lwówek był całkowicie wstrzymany. 

Ustaleniem przyczyny i dokładnego przebiegu wypadku zajmują się nowotomyscy policjanci. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został patrol autostradowy w celu naprawy uszkodzonego płotu, zabezpieczającego pas autostradowy.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojna Wigilia
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Komentarze