Policjanci zatrzymali podejrzewanego o rozbój

01.04.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pościg   #rozbój   #stacja benzynowa   #autostrada   #nowy tomyśl   

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali sprawcę rozboju, który w nocy napadł na stację benzynową w Sędzinku. Zauważyli go w pobliżu węzła autostradowego. Mężczyzna zaczął uciekać. Już poza miastem jego pojazd został unieruchomiony, a napastnik zatrzymany. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

 

W nocy z 26 na 27 marca br. przed godziną 2 na stację benzynową w Sędzinku wszedł mężczyzna i grożąc pracownikowi nożem, zażądał wydania pieniędzy. Pracownik uciekł na zaplecze, natomiast napastnik zabrał gotówkę z kasy, wsiadł do swojego samochodu i odjechał. Dyżurny z Komendy Powiatowej w Szamotułach powiadomił o tym napadzie wszystkie graniczne powiaty, informując jakim pojazdem ucieka napastnik. 

Policjanci zauważyli pojazd przy węźle autostradowym w Nowym Tomyślu. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Najpierw ulicami miasta. Następnie już poza miastem policjanci użyli broni, strzelając w opony, żeby zatrzymać pojazd. W miejscowości Glinno samochód został zatrzymany, a kierowca obezwładniony. Okazało się, że jest ranny. Z raną łopatki trafił do szpitala. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Świebodzina. Teraz szczegóły całego zdarzenia będą wyjaśniane przez Policję i Prokuraturę. Za rozbój kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.


To może Cię także zainteresować:
Kolejny pożar w Starym Tomyślu
Nowotomyscy policjanci odzyskali skradziony samochód
Jubileusz Klubu Seniora "Srebrny Włos"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Komentarze