Pod psem załamał się lód

05.12.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #lód   #pies   #wąsowo   #kuślin   

W ostatni weekend temperatura powietrza spadła poniżej zera. Nie trzeba było długo czekać, a na powierzchni stawów i jezior pojawiła się cienka warstwa lodu. Jest to doskonała zachęta do ślizgania się i wspólnej zabawy.

 

Niestety jest to zabawa wyjątkowo niebezpieczna, o której przekonał się pies, który wszedł na kruchy lód stawu w miejscowości Wąsowo. Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 grudnia 2018r., około godziny 14. Duży pies rasy Bernardyn nie mógł sobie poradzić z wydostaniem na ląd. Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili straż pożarną i jednocześnie przystąpili do ratowania psa. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Nowym Tomyślu do działań ratowniczych zadysponował miejscową jednostkę OSP Wąsowo oraz zastęp JRG Nowy Tomyśl ze specjalistyczną przyczepką wyposażoną w sprzęt do prowadzenia działań ratowniczych na lodzie i wodzie. 

Zmarzniętego psiaka udało się uwolnić ze śmiertelnej pułapki przypadkowym ludziom przed przybyciem służb ratunkowym, którym należą się ogromne słowa podziękowania. 

Pies prywatnym samochodem miejscowego strażaka został przewieziony do strażnicy, gdzie został ogrzany i nakarmiony. Jeszcze w tym samym dniu udało się ustalić właściciela czworonoga, który uradowany odebrał uratowanego psa. 

Ten przypadek, który zakończył się szczęśliwym finałem niech będzie przestrogą dla wszystkich amatorów zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Nowotomyscy strażacy apelują do rodziców, opiekunów i dzieci o zaniechanie zabaw na zamarzniętych jeziorach i stawach. Co roku nasze statystki alarmują o tragicznych zdarzeniach utonięć związanych z załamaniem się lodu.

To może Cię także zainteresować:
Wypadek w okolicach Michorzewa
Mieszkaniec Wymyślanki stracił dom w pożarze
Makabryczny wypadek na A2

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl / foto: OSP Wąsowo

Komentarze