Pijany wiózł swojego 2-letniego syna

11.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pijany   #kierowca   #dziecko   #auto   #miedzichowo   

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzięki przeprowadzonej kontroli, być może zapobiegli tragedii, do której niewątpliwie mogło dojść na bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 92. Zatrzymali bowiem nietrzeźwego kierowcę, który przewoził swojego 2-letniego syna. Strach pomyśleć do czego mogło dojść w wyniku nierozwagi i bezmyślności kierowcy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduję karę 2 lat pozbawienia wolności za ten czyn.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, 9 lipca 2017 roku o godzinie 18:30, na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bolewice podjęli niecodzienną interwencję. To właśnie tutaj zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Renault, którym podróżowały dwie osoby.

Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości oraz korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Tuż po zatrzymaniu funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Okazało się, że kierowca osobowego samochodu był kompletnie pijany. Po wyjściu z samochodu chwiał się na nogach, miał trudności z wykonywaniem prostych poleceń, a mówiąc bełkotał.

Na tylnym siedzeniu auta siedział jego syn 2-letni syn. Policjanci zbadali trzeźwość 42-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Alkomat wskazał stężenie blisko 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci w białych czapkach zatrzymali jego prawo jazdy. Przed sądem odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Ciężarówka zjechała z pasa autostradowego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: pixabay.com

Komentarze