Pamiętali o bohaterach

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pamięć   #historia   #hołd   #bohater   #opalenica   

We wtorkowe popołudnie w kościele pod wezwaniem Świętego Mateusza w Opalenicy odbyła się msza święta w intencji bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

 

Właśnie 16 lutego, 102 lata temu zawarciem Pokoju w Trewirze zakończono zwycięskie dla nas Powstanie Wielkopolskie. W związku z rocznicą po nabożeństwie burmistrz Tomasz Szulc oraz jego zastępca Paweł Jakubowski złożyli wiązankę kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych w powstaniu mieszkańców – na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny.

Kwiaty złożyły również Jolanta Horowska i Elżbieta Radniecka – reprezentujące Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. A całość swoją obecnością uświetnił poczet sztandarowy OSP Opalenica.

 

To może Cię także zainteresować:
Obchody 102. rocznicy Boju o Miedzichowo
Pożar zboża w przenośniku kubełkowym
Rocznica wyzwolenia Nowego Tomyśla

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: opalenica.pl / Jakub Czekała

Komentarze