Ogromny sukces ZS nr 1 w Nowym Tomyślu

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #ranking   #sukces   #uczeń   #wiedza   #nauka   #nowy tomyśl   

W środę, 27 stycznia 2021 r. opublikowane zostały wyniki ogólnopolskiego rankingu „Perspektywy“. Po raz kolejny okazało się, że Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu nie ma sobie równych w Powiecie Nowotomyskim i śmiało staje w edukacyjne szranki z placówkami funkcjonującymi na terenie województwa wielkopolskiego, a także całej Polski.

 

Świadczy o tym miejsce, na którym sklasyfikowane zostało Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica – wchodzące w skład Zespołu. 4. miejsce w Wielkopolsce, a 24. w Polsce - to powody do dumy, tym bardziej, że jest to najwyższy wynik w długoletniej historii szkoły. 

Wysokie wyniki egzaminów (maturalnego oraz zawodowego), sukcesy w olimpiadach to kryteria, którymi kieruje się Kapituła tego prestiżowego i wiarygodnego rankingu. Dlatego „Złota Tarcza“ przyznana szkole to niepodważalny certyfikat jej jakości. Jest jednocześnie świadectwem kontynuacji chlubnej tradycji. 

Nowotomyskie Technikum – powszechnie znane jako „Staszic“ – otrzymuje bowiem tytuł „Złotej…“ lub „Srebrnej Szkoły“ nieprzerwanie od 2013 roku. 

W ślady Technikum podąża Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, które w tegorocznym rankingu „Perspektyw“ sklasyfikowane zostało na 58. miejscu w Wielkopolsce i tym samym odnotowało progres w stosunku do roku 2020. „Brązowa Tarcza“ stanowi wyraźny sygnał, że dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna oraz kształcąca się w Liceum młodzież są na dobrej drodze do odbudowania renomy, jaką „Kopernik“ szczycił się w najlepszych latach swego istnienia.

To także potwierdzenie faktu, że kierunek rozwoju edukacji (zmiana sieci szkół) wyznaczony przez Powiat Nowotomyski został bardzo dobrze przemyślany i zaczyna przynosić oczekiwane rezultaty. 

Satysfakcji z tego powodu nie ukrywa Starosta Nowotomyski – pan Andrzej Wilkoński, który przekazał na ręce dyrektora szkoły – Łukasza Frańskiego serdeczne słowa gratulacji oraz podziękowania dla całego grona pedagogicznego za trud kształcenia kolejnych pokoleń młodzieży.


To może Cię także zainteresować:
Edukacja Lubasz zaprasza na wirtualny spacer po szkole
Tragiczny pożar w centrum Nowego Tomyśla
Jacek Bogusławski z wizytą w powiecie nowotomyskim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek

Komentarze