Objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik

07.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wystawa   #wiedza   #nowy tomyśl   

Czy otaczający nas świat jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy? Co się dzieje, gdy zmysły odbierają sprzeczne informacje? Jak interpretuje je mózg? Jak to możliwe, że nie rozpoznajemy czy przedmiot jest ciepły czy zimny? Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź 18 lipca br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury.

 

Wszystko to za sprawą nowej, objazdowej wystawy Centrum Nauki Kopernik zatytułowanej „Umysł przyłapany”, która zagościła w Nowym Tomyślu. Interaktywna ekspozycja pozwalała wszystkiego spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować, bo tak naprawdę głównym „bohaterem” wystawy był jej odbiorca. „Umysł przyłapany” pokazał jak przełamywać schematy myślenia, skłonił do zadawania pytań i poszukiwania rozwiązań. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych. 15 interaktywnych eksponatów, zbudowanych przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik i ekspertów naukowych, robiło ogromne wrażenie.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nok.home.pl

Komentarze