O inwestycjach drogowych z Wojewodą Wielkopolskim

31.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wojewoda   #droga   #inwestycja   #nowy tomyśl   

W środę, 29 lipca Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk odwiedził Powiat Nowotomyski. Celem wizyty było m.in. zapoznanie się z trwającą przebudową i remontem drogi powiatowej nr 2727P Przyprostynia-Chobienice. Powiat na ten cel otrzymał dotację celową z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 4 851 141,00 zł oraz przekazał na realizację zadania środki własne w kwocie 2 079 061,27 zł

 

W ramach realizowanego zadania założono przebudowę 0,999 km drogi oraz remont 3,436 km (szerokość pasa ruchu 3,25 m oraz 3,00 m), przebudowę istniejących chodników na długości 0,255 km, budowę nowoprojektowanej drogi pieszo-rowerowej na długości 1,998 km, wykonanie 4 przystanków z peronami, wykonanie 1 kompletu oświetlenia przejścia dla pieszych oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerzystów.

- Bardzo się cieszę, że realizacja zadania przyczyni się do większej dostępności terenów działalności gospodarczej, w tym produkcji, usług, magazynów, które znajdują się w tej okolicy. Realizowana przebudowa chodników oraz budowa drogi pieszo-rowerowej przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych – powiedział Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.To może Cię także zainteresować:
Gratulacje dla Mistrzyni
Będzie winda w Starostwie
Remonty na drogach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek

Komentarze