Nowy sprzęt w szpitalu

23.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #zdrowie   #pacjent   #koronawirus   #respirator   #nowy tomyśl   

W piątek, 17 lipca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu został oddany do użytku sprzęt przeznaczony do walki z koronawirusem, zakupiony z dotacji samorządów gminnych powiatu nowotomyskiego.

 

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez gminy Zbąszyń i Opalenica szpital mógł zakupić nowoczesny aparat do znieczuleń. Dotacja z gmin Nowy Tomyśl, Kuślin, Miedzichowo, Lwówek pozwoliła na zakup dwóch respiratorów do prowadzenia respiratoroterapii w sytuacjach niewydolności oddechowej. 

Celem zakupu wyżej wymienionych aparatów była możliwość niesienia pomocy pacjentom zarażonym koronawirusem, którzy wymagaliby intensywnej terapii z uwagi na niewydolność oddechową, jaka jest częstym objawem zarażenia. 

Aparat do znieczulenia pozwoli na ratowanie życia i zdrowia w sytuacjach nagłych wymagających zabiegów operacyjnych w izolowanych warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego. 

W przekazaniu sprzętu udział brali włodarze gmin, starosta nowotomyski, dyrekcja szpitala oraz lekarze oddziału intensywnej terapii.To może Cię także zainteresować:
Gratulacje dla Mistrzyni
Będzie winda w Starostwie
Uczczono godzinę "W"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl

Komentarze