Nowoczesny sprzęt dla nowotomyskiego szpitala

27.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #sprzęt   #zdrowie   #pacjent   #nowy tomyśl   

W czwartek, 14 lutego w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Nowotomyskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu medycznego dla szpitala. Nowoczesna aparatura do ratowania zdrowia i życia zakupiona została ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach projektu Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi 3.135.940, z czego 470.391 zł przekazane zostało przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.Celem projektu jest poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego. Dzięki jego realizacji możliwe jest zwiększenie dostępności do wysokospecjalistycznych usług z wykorzystaniem nowych technologii medycznych.

 

Dzięki pozyskanym funduszom udało się doposażyć w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną Szpitalny Oddział Ratunkowy, co bez wątpienia wpłynie na jeszcze wyższą jakość świadczeń medycznych i odpowie na zapotrzebowanie beneficjentów. 

W ramach projektu zakupiony został nowoczesny sprzęt medyczny m.in. respirator mobilny i stacjonarny, defibrylatory, kardiomonitory, aparaty USG, cyfrowy mobilny aparat RTG przyłóżkowy oraz aparat RTG z ramieniem C, aparat do znieczulania, urządzenia do diagnostyki endoskopowej, detektory krwawień oraz żył, aparaty do ogrzewania pacjenta i płynów infuzyjnych, ssaki elektryczne i aparaty EKG, pompy infuzyjne, aparat do resuscytacji / kompresji klatki piersiowej. 

Wartość zakupionych urządzeń to 2 831 894,52 zł. W kolejnym etapie planowany jest zakup łóżek szpitalnych, lampy operacyjnej, wózków transportowych i inwalidzkich, stołów i stolików zabiegowych, dźwigu do podnoszenia pacjentów, oraz systemu bezprzewodowego przywoływania osób.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze