Nowe ścieżki rowerowe

10.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#ścieżka rowerowa   #rower   #nowy tomyśl   

Z przyjemnością przekazujemy dwie dobre informacje w temacie budowy nowych ścieżek rowerowych na terenie Gminy Nowy Tomyśl.

 

W połowie lipca Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowa ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 302 na odcinku Sękowo - Nowy Tomyśl . Tym samym ta bardzo wyczekiwana inwestycja powstanie już w najbliższych miesiącach. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy CAŁUS Sp. z o.o. Sp.k. z Borui Nowej. Zakończenie robót na tym odcinku planowane jest na 16 października br. W ramach realizacji zadania przewidziano wykonanie m.in.:montażu oświetlenia przejścia dla pieszych, nawierzchni zjazdów publicznych z betonu asfaltowego, a przede wszystkim nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kostki brukowej betonowej. Optymizmem powiało także w przypadku ścieżki przy drodze wojewódzkiej nr 305 do Borui Kościelnej.

31 lipca br. Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner podpisał porozumienie z dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, dzięki któremu bardziej realna stanie się wreszcie realizacja i tej ścieżki rowerowej. Porozumienie dotyczy współpracy obu stron przy budowie ścieżki na odcinku Nowy Tomyśl- Boruja Kościelna. Pomimo, iż zadanie dotyczy drogi wojewódzkiej, w ramach zawartego porozumienia Gmina Nowy Tomyśl zadeklarowała wsparcie jego realizacji z budżetu Gminy, co przyspieszy z pewnością dalsze prace prowadzone przez WZDW w Poznaniu.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.pl / Maria Lamcha | foto: nowytomysl.pl

Komentarze