Niespokojna Wigilia

24.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #nowy tomyśl   

W wigilijne popołudnie o godzinie 16:34 tradycyjną świąteczną kolację zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP Nowy Tomyśl przerwał telefon alarmowy informujący o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Przyłęk. Dyżurny zadysponował do zdarzenia siły i środki JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Bukowiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków zastano pożar w jednym z pomieszczeń drewnianego, niezamieszkałego budynku. Pożar ugaszono w zarodku.

 

Nie była to jedyna interwencja strażaków z terenu powiatu nowotomyskiego tego wieczoru. O godzinie 19:37 Centrum Powiadamiania Ratunkowego Poznań przekazało dyżurnemu stanowiska kierowania zgłoszenie pożaru stodoły w miejscowości Bolewice przy ul. Świebodzińskiej. Na szczęście na miejscu okazało się, iż ogniem objęta jest słoma przez co pożar szybko ugaszono, a zabudowania uratowano. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy z OSP Bolewice. Na miejscu czynności związane z ustaleniem okoliczności zdarzenia podjęli funkcjonariusze Policji.


To może Cię także zainteresować:
Kolejne wsparcie dla nowotomyskiego szpitala
Policyjna eskorta uratowała życie chłopca
Wypadek na A2

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowane: kpt. Jakub Kłosowski Zdjęcia: OSP Bolewice, JRG Nowy Tomyśl

Komentarze